• :
  • :

Juventusu samo bod kod Atalante, Pjanić upisao asistenciju

Juventus je remizirao sa Atalantom u 34. kolu italijanske Serie A (2:2

Atalanta je zaprijetila Juventusu nakon pola sata igre kada je šutirao Remo Freuler, a Gianluigi Buffon sjajno odbranio. Juan Cuadrado je imao dobru šansu za Juventus u 37. minuti.

Ipak u posljednjim trenucima prvog poluvremena Atalanta je došla do vodstva. Andrea Conti je postigao pogodak nakon asistencije Alejdandra Gomeza. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Juve je izjednačio.

Pjanić je uputio fantastičan centaršut u 50. minuti, a Leonardo Spinazzola je poslao loptu u svoju mrežu. Odmah nakon toga Paulo Dybala je imao veliku šansu za Juve.

Sami Khedira je pokušao u 69. minuti, da bi u 83. Pjanić fantastično uposlio Danija Alvesa za 1:2. Reprezentativac BiH je još jednom pokazao da njegove lopte “imaju oči”.

Gomez je imao dobru šansu u 84. minuti, a u 89. minuti Pjanić je bio neodlučan, a Barzagli je loše reagovao, nakon čega je Freuler postigao pogodak za izjednačenje. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.