Wednesday 8 May 2024
  • :
  • :

Sjajna Lana Pudar osvojila srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti

Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je nastavila nizati uspjehe osvojivši srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Pudar je do nove medalje u svojoj bogatoj kolekciji stigla osvojivši drugo mjesto u utrci na 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Kineskinja Zhang Yufei je opravdala ulogu apsolutne favoritkinje i na superioran način je osvojila zlatnu medalju.

U finalu su se takmičile i Boglarka Kapas, Anja Crevar, Ana Monteiro, Dalma Sebestyen, Mira Miszlai i Glenda Abonyi-Toth.

Lana će već sutra ujutro ponovo u bazen kada će se takmičiti u kvalifikacijama na 50 metara delfin i nadamo se finalu u popodnevnim satima, a potom će i u nedjelju nastupiti u disciplini 100 metara delfin.