• :

Historijski uspjeh: “Zmajevi” idu na Euro

Igrači Bilala Šumana u Ostravi savladali Češku 24:23

BRAVO, ČESTITAMO!

Mnogo bolje nego u prethodni duel protiv Bjelorusije u Tuzli ušli su izabranici Bilala Šumana protiv Češke, pobijedivši 24:23. Mnogo čvršće su igrali “Zmajevi” u odbrani, pa su Česi bili spriječeni da postižu lagane golove.

Veći udio u tome imao je i golman Benjamin Burić koji četiri dana ranije nije imao svoj dan.

Tokom čitavog prvog dijela igralo se gol za gol. Nakon početna dva vodstva domaćina, mi smo poveli 3:2 u 9. minuti kada je Burić zabio s gola na gol.

Od tada, obje reprezentacije u nekoliko su navrata mogle otići na plus dva, ali se to nije desilo. Na odmor smo otišli prednošću 11:10 golom odličnog srednjeg beka Josipa Perića, prenosi Sport avaz.

U drugo poluvrijeme ušli smo ležerno, odmah je Češka napravila seriju 2:0, ali je Zeman isključen zbog crvenog kartona, pa su domaći izgubili momentum.

Nastavilo se igrati gol za gol. Na jednoj strani, kada nije briljirao Burić na golu, jeste u napadu nevjerovatni Nikola Prce.

Tek u 53. minuti jedna ekipa je otišla na dva razlike – Češka je povela 21:19.

Promptno smo se vratili u igru i prvi put napravili seriju 3:0, pa smo četiri minute prije kraja imali 22:21.

Do kraja je bilo neizvjesno, ali je gol Ivana Karačića u našem posljednjem napadu s igračem manje donio veliko slavlje.

Reprezentacija BiH 28. juna saznat će protivnike u grupi EP koje se igra u Austriji, Norvenškoj i Švedskoj.